مطالبی را که به نظرم جالب‌اند، اینجا می‌انبارم!
بازديد : مرتبه
عملیات تاریخ عملیات محل عملیات نتایج عملیات پیامدهای عملیات
حمله به کاروان انتقال رئیس جمهور ۱۳۸۴/۹/۲۳ مناطق کویری سیستان کشته شدن محافظ و راننده خودرو احمدی‌نژاد ؟
حمله به پاسگاه مرزی گدار ناهوک سراوان ۱۳۸۴/۱۰/۱۲ منطقهٔ سراوان گروگان گرفتن ۸ سرباز مرزبان و رئیس پاسگاه آزادسازی ۸ تن از سربازان در تاریخ ۱۰ بهمن همان سال با میانجیگری بزرگان طوایف منطقه و اعلام خبر اعدام رئیس پاسگاه. اعدام احمد سریر در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۳ در پارک لالهٔ زاهدان.
اسارت ۳ تبعه ترکیه ۱۳۸۴/۱۰/۲۵ ؟ درخواست پرداخت ۱ میلیون دلار از جانب ایران در قبال آزادی گروگان ها ؟
حادثه تاسوکی ۱۳۸۴/۱۲/۲۵ منطقه تاسوکی قتل ۲۲ تن از مسافران عبوری از محور زابل به زاهدان. آتش زدن ۶ خودروی متعلق به مسافران. اسارت عده‌ای نامعلوم از مسافران عبوری. زخمی شدن فرماندار زاهدان در این حمله. اسماعیل احمدی مقدم و مصطفی پورمحمدی آمریکا را مشوق جندالله برای این عملیات نامیدند و این عملیات را به سفارش نیروهای اطلاعاتی آمریکا دانستند. جندالله در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۲ با انتشار فیلمی عنوان کرد که در صورت آزاد نکردن ۵ عضو این گروه از جانب نیروهای انتظامی ایران گروکان های واقعه تاسوکی را خواهد کشت. اکبر اعلم، عضو کمیسیون امنیت ملّی مجلس در فروردین ۱۳۸۶ استاندار و برخی نیروهای انتظامی سیستان را به کوتاهی در جلوگیری از این واقعه متهم کرد. عبدالحمید ریگی و ۱۵ عضو دیگر جندالله توسط نیروهای امنیتی پاکستان دستگیر و در ۱۳۸۷/۳/۲۵ به ایران تحویل داده شدند.
حملات پراکنده به غیرنظامیان ۱۳۸۵/۱/۱۸ تا امروز استان سیستان و بلوچستان ترور و اسارت مردم غیرنظامی و گاه گاه اعدام آن ها گزارش حسینعلی شهریاری، نماینده زاهدان، در جلسه علنی مجلس در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۲۰ از حملات دو روز قبل جندالله به مردم عادی. ایجاد قرارگاه بعثت در منطقه مرزی با پاکستان. اعدام یکی از گروگان های غیرنظامی در ۱۷ اردیبهشت همان سال. برپایی مانور اقتدار در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۲۸ برای سرکوب گروهک جندالله با مشارکت کلیه نیروهای نظامی ایران. آزادی ۴ گروگان و هلاکت ۱۴ عضو جندالله در ۶ خرداد همان سال. برپایی رزمایش ضربت ذوالفقار توسط نیروی زمینی ارتش در ۲۸ مرداد همان سال.
حمله به ماموران نیروی انتظامی ۱۳۸۵/۱۱/۱۲ تقاطع بلوارهای بزرگمهر و معلم شهر زاهدان قتل ۴ مامور پلیس و یک شهروند اعدام دو تن از اعضای جندالله دخیل در این حمله
حمله به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران با خودروی حامل مواد منفجره ۱۳۸۵/۱۱/۲۵ بلوار ثارالله شهر زاهدان کشته شدن ۱۳ نفر و زخمی شده ۳۰ تن دیگر از اعضای سپاه و مردم عادی محکومیت این حمله از جانب سازمان ملل متحد. جندالله این حمله را عملی تلافی جویانه در قبال اعدام اعضایش نامید. نصرالله شنبه‌زهی در ۳۰ بهمن همان سال به جرم دخالت در بمبگذاری در محل انفجار اعدام شد. فردی به نام سعید. ق به جرم مشارکت در ۱۳۸۶/۳/۱۳ در همان محل اعدام شد.
انفجار بمب صوتی ۱۳۸۵/۱۱/۲۷ بلوار جمهوری شهر زاهدان بدون تلفات ؟
حمله به پاسگاه مرزی نگور ۱۳۸۵/۱۲/۸ منطقه نگور قتل ۲ مامور مرزبانی و اسارت ۴ نفر دیگر و انتقال آنها به پاکستان ؟
شبيخون اعضای جندالله به جمعی از پاسداران ۱۳۸۶/۴/۲۸ روستای دومک-منطقه کورین ۱۱ مامور سپاه پاسداران کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند ؟
حمله به خودروهای عبوری ۱۳۸۶/۵/۲۸ جاده چابهار به ایرانشهر گروگانگیری ۲۱ غیرنظامی و انتقال آنها به پاکستان در پی همکاری دیپلماتیک ایران و پاکستان ظرف ۱۲ ساعت نیروهای نظامی پاکستان به محل انتقال گروگانها یورش برده و با به هلاکت رساندن سرکرده و جمعی از اعضای جندالله در آن حمله گروگان ها را آزاد کردند.
ترور مهدی توکّلی(روحانی شیعه) ۱۳۸۶/۷/۱۰ روستای افتخارآباد شهرستان خاش قتل وی توسط دو راکب یک موتور ؟
درگیری مسلحانه در مدرسهٔ علمیه ۱۳۸۶/۹/۲۲ روستای چاه‌جمال شهرستان ایرانشهر ؟ ۶ تن از روحانیون و طلّاب سنی مذهب که با جندالله همکاری کردند محاکمه شدند.
حمله به پاسگاه مرزی ۱۳۸۷/۳/۲۳ منطقه سراوان گروگانگیری ۱۶ مامور مرزبانی و انتقال آنها به پاکستان اعدام ۱۵ نفر و آزادی یک تن از آنها.
ترور ابراهیم کریمی(معاون دادگستری سراوان) ۱۳۸۷/۳/۲۷ ؟ قتل وی ۳ عضو جندالله دستگیر شدند. علیرضا براهویی در زاهدان اعدام شد.
فضل‌الله شهبازی(دادستان عمومی و انقلاب خاش) ۱۳۸۷/۷/۶ شهرستان خاش ترور ناموفق بود و وی زخمی شد ؟
ترور مولوی شیخ علی دهواری(امام جمعه مسجد صدیق اکبر) ۱۳۸۷/۸/۲۰ شهرستان سراوان قتل وی ؟
حمله انتحاری به صبحگاه مشترک نیروی انتظامی ۱۳۸۷/۱۰/۹ شهرستان سراوان عبدالغفور ریگی (برادر کوچک عبدالمالک) با انفجار بمب همراه خود ۴ نفر از پرسنل نیروی انتظامی را کشته و ۱۲ نفر دیگر نیز مجروح کرد. محمود احمدی‌نژاد در سفری غیر منتظره برای بررسی بیشتر به زاهدان رفت.
شبيخون به وانت تدارکات نیروهای نظامی ۱۳۸۷/۱۱/۶ ؟ کشتن مامورین راکب وانت و بازگشت به درون پاکستان ؟
انفجار بمب صوتی ۱۳۸۷/۱۱/۳۰ مسجد الغدیر زاهدان خسارات اندکی به ساختمان مسجد ؟
حمله انتحاری به مسجد شیعیان ۱۳۸۷/۳/۷ مسجد علی‌بن‌ابیطالب شهر زاهدان کشته شدن ۲۵ نمازگزار و زخمی شدن ۱۲۰ تن دیگر آیت‌الله خامنه‌ای آمریکا را در این بمب‌گذاری دخیل دانست. علی لاریجانی در ۱۱ خرداد همان سال مسئولیت انفجار را از اهل سنت دور دانسته و به آمریکا نسبت داد. سه نفر در ارتباط با بمبگذاری، پیش از خاکسپاری قربانیان به اتهام افساد فی الارض در تاریخ ۱۳۸۸/۳/۹ اعدام شدند. ۲ تن اعضای دستگیر شده در این رابطه در ۱۶ خرداد همان سال اعدام شدند.
حمله به ستاد انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد ۱۳۸۸/۳/۸ زاهدان مجروحيت ۳ نفر از اعضای ستاد ؟
حمله انتحاری به نمایشگاه صنایع دستی ۱۳۸۸/۷/۲۶ شهر سرباز کشته‌شدن ۴۱ نفر و زخمی‌شدن ۱۵۰ نفر دیگر

محمود احمدی‌نژاد پاکستان را به کوتاهی در دستگیری اعضای جندالله بعد از این عملیات متهم کرد. سپاه پاسداران از کشور پاکستان درخواست مجوزی مبنی بر انجام عملیات نظامی داخل خاک پاکستان را علیه مواضع جندالله خواستار شد. مصفی محمد نجّار، وزیر کشور، برای انجام مذاکراتی در جهت دستگیری اعضای جندالله توسط نیروهای پاکستانی به این کشور سفر کرد.

۲ حمله انتحاری به مسجد جامع زاهدان ۱۳۸۹/۴/۲۴ شهر زاهدان کشته‌شدن ۲۷ نفر و زخمی شدن ۱۶۹ نفر دیگر این بمب گذاری در روز تولد امام سوم شیعیان حسین بن علی و روز پاسدار صورت گرفت . اولین انفجار در حالی صورت گرفت که مردم در حال خواندن دعای کمیل بودند و در جلوی درب ورودی مسجد صورت گرفت و انفجار بعدی زمانی که مردم برای کمک رسانی به تلفات انفجار اول آمده بودند صورت گرفت . در انفجار اول تعدادی از مأمورین سپاه پاسداران که برای بازرسی در درب مسجد ایستاده بودند کشته شدند . این حملات انتحاری را دو عضو نوجوان این گروه با نام‌های محمد ریگی و عبدالباسط ریگی انجام دادند.

منبع

گزارش تصويري:: برگي از جنايات ريگي(18+)

+ نوشته شده در  شنبه ۸ اسفند۱۳۸۸ساعت 12:2  توسط صالح ل | مربوط به:اخبار
 
صفحه نخست
پروفايل مدير وبلاگ
پست الکترونيک
آرشيو
عناوين مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
به نام خدا كه رحمتش بى اندازه است و مهربانى اش هميشگى. «1» همه ستايش ها، ويژه خدا ، مالك و مربّى جهانيان است . « 2» رحمتش بى اندازه و مهربانى اش هميشگى است . « 3» مالك و فرمانرواى روز پاداش و كيفر است . « 4» [ پروردگارا ! ] تنها تو را مي پرستيم وتنها از تو كمك مي خواهيم . « 5» ما را به راهِ راست راهنمايى كن . « 6» راه كسانى [ چون پيامبران ، صدّيقان ، شهيدان و صالحان كه به خاطر لياقتشان ] به آنان نعمتِ [ ايمان ، عمل شايسته و اخلاق حسنه] عطاكردى ، هم آنان كه نه مورد خشم تواند و نه گمراه اند . « 7»


سلام به شما، بازدیدکننده عزیز، که به وبلاگ من قدم رنجه فرمودید.

پيوندهاي روزانه
تبرستان - فرهنگ لغت مازندرانی
ويکي پديا (مازني)
شهدای طالقانی
،!!مازندران زیبا!!،
دانشنامه رشد
118
درگاه خدمات الکترونیکی ایران
آرشیو دیجیتال رسانه های ایران
وبسایت رسمی هواداران چاوشی
پايگاه دريافت رايگان کتب فارسي
آرشيو پيوندهاي روزانه
آرشيو ماهانه
مرداد ۱۳۹۴
دی ۱۳۹۳
مهر ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
آرشيو
آرشيو موضوعي
موسيقي
کتاب الکترونیکی (E-book)
سیاسی (تلخند)
مهدویت
نرم افزارهای کاربردی
اخبار
سریال
نرم افزارهای فارسی
بازی
فونت
اینترنت
موبايل - جاوا
مذهبي
متفرقه - سرگرمي
آنتي ويروس-فايروال
کلیپ موبایل
ترفند
محافظ صفحه نمایش
معما
مناسبت ها
فیلم
آخرين مطالب وبلاگ
خوش آمدید
مواظب لکه‌ها باشیم
بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا
نرمِ نواجش
احسان خواجه امیری - مثل هیچ کس
احسان خواجه امیری - شب سرمه
میشنوی؟
فقط چند لحظه به من گوش کن ...
محمد علیزاده - غم دنیاس
غزل 315 ...
«یه تیکه زمین» با صدای محمد اصفهانی
لحظه تحویل سال 1392
السلام علیک یا ابا عبدالله
محمد اصفهانی - علی ای همای رحمت
کجایی؟
میلاد هادی دلها مبارک
محسن یگانه - دوست دارم
محمد اصفهانی - غم غفلت

بوسیدن روی ماه
لیست
چه کسی از فیلتر شدن گوگل ضرر می‌کند؟!
آرمیتا مثل پری
بوی کباب می آید .... در میانمار
بیژن بیژنی - زلفای یارم بی نظیره
محمد اصفهانی - زیارت
چند آهنگ در جواب به هتاک امام هادی علیه السلام
لحظه تحویل سال 1391
امیر شر خر
محسن چاوشی - ها
پيوندها
McAfee SiteAdvisor
موبایلستان
دانلود کتابهای درسی
آثار استاد مطهری
دانلود رایگان نرم افزار
....اینجاست دریا...
صرفا جهت اطلاع
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید

Instagram